Nükleer Sektör Haberleri
26.04.2018

Akkuyu Nükleer A.Ş., Büyükeceli ve Gülnarlı çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

  

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, Mersin’in Gülnar İlçesi ile Büyükeceli Mahallesi sakinleri ile birlikte “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinliklerine katıldı.

 

Bayram kutlamaları için Gülnar Şehir Stadyumuna 2 bini aşkın katılımcı toplandı. Farklı okullardan çocuklar, çeşitli gösteriler sergilediler ve ayrıca 100 ve 400 metrelik atletizm yarışlarına katıldılar. Yarışmayı kazananlara çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra, çocuk grupları dans gösterileri sundular ve animasyon programına katıldılar.

 

Gülnar Kaymakamı Ekrem Güngör katılımcılara hitaben şöyle konuştu: “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü kutluyoruz. Çocuklarımıza düşen öncelikli görev; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkmaları, Türkiye’yi güçlü ve bağımsız kılmaları,  bilimin ışığında yeni Türkiye idealini gerçekleştirmek için her alanda kendilerini geliştirmeleridir”.

 

Akkuyu Nükleer A.Ş. Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lütfi Sarıcı ise bayram konuklarına hitap ederek: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, İlçe Eğitim Müdürlüğü, Türkiye’de ilk nükleer güç santralini inşa eden AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından desteklenen bu heyecan verici etkinliği çocuklar için hazırlamıştır. Bu proje, 100 yıldan uzun sürecek şekilde tasarlanmıştır. Birçoğunuz iyi bir eğitim alacak ve büyük ekibimizin bir parçası olacaksınız. Sizinle birlikte olmaktan ve bu önemli günde sizlerle sevincinizi paylaşmaktan mutluyuz. Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun” açıklamasında bulundu.

 

Büyükeceli Mahallesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri ise Büyükeceli Ortaokulu’nun bahçesinde gerçekleştirildi. Büyükeceli halkını ve çocukları, Akkuyu Nükleer A.Ş. Mersin Bilgilendirme Merkezi Uzmanı Burcu Düztaş da kutladı. Büyükeceli okul öğrencileri şiir okudular ve çeşitli gösteriler sundular. Çocuklar; animatörler, palyaço ve popüler çizgi film kahramanları tarafından eğlendirildiler. Bunun dışında, çocuklar için okul bahçesinde şişme oyun havuzu ve trambolin de kuruldu.

 

AKKUYU NÜKLEER AŞ Basın Servisi